Jarocin już po raz kolejny włączył się w akcję ekologiczną - "Godzina dla Ziemi". W jej ramach wieczorem 30 marca zgasną podświetlenia zabytków w centrum miasta. Jednak godzinę bez światła i urządzeń elektrycznych naszej planecie może ofiarować każdy chętny. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do udziału w akcji, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”.

W sobotę, 30 marca o godzinie 20.30 w Jarocinie zgasną podświetlenia: urzędu miejskiego, szkoły podstawowej nr 2, ratusza, Skarbczyka oraz kościoła pw. św. Jerzego.

Globalna akcja Godzina dla Ziemi WWF, polega na symbolicznym zgaszeniu światła, na jedną godzinę. Jej celem jest w trosce o naszą planetę i promowaniu idei ochrony środowiska naturalnego. Dodatkowo, od kilku lat w Polsce Godzina dla Ziemi WWF służy rozwiązywaniu konkretnych problemów ekologicznych. Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF, odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. - W tym roku chcemy edukować, jak każdy z nas codziennie, w niewielkim stopniu zmieniając swoje nawyki, może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę. Chcemy również pokazać Polakom, że mają prawo do ochrony naszego wspólnego domu, czyli naszej planety – podkreślają organizatorzy akcji. Na stronie godzinadlaziemi.pl zachęcają do złożenia podpisu pod apelem w tej sprawie.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Kategorie aktualności

Wydarzenia