Po raz kolejny gmina Jarocin włączyła się do globalnej inicjatywy ekologicznej „Godzina dla Ziemi”. Tegoroczna akcja odbędzie się w sobotę, 25 marca o 20:30.

Przypominamy, że akcja „Godzina dla Ziemi” ma skłonić do refleksji nad zmianami klimatu. Godzinę bez światła i urządzeń elektrycznych naszej planecie może ofiarować każdy chętny, dlatego do włączenia się do akcji zachęcamy mieszkańców gminy Jarocin. 25 marca o godz. 20:30 w Jarocinie zgasną podświetlenia zabytków w centrum Jarocina: ratusza, urzędu miejskiego, Skarbczyka, szkoły podstawowej nr 2 oraz kościołów. 

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 178 państw świata, a ponad 12 700 instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych w symbolicznym geście troski o planetę. W akcji wzięło udział 75 polskich miast. W zeszłym roku tematem Godziny dla Ziemi była ochrona populacji wilka w Polsce, rok wcześniej krytycznie zagrożona bałtycka populacja morświna.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF odbędzie się pod hasłem „Godzina dla Wisły”, nawiązując do Uchwały Sejmu, na mocy której 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły. W tym szczególnym dla Wisły czasie chcielibyśmy zwrócić uwagę na ogromne zagrożenie dla tej unikatowej i symbolicznej rzeki w obliczu nowych planów jej regulacji i uczynienia z niej autostrady wodnej.

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Konsultacje Spoeczne

Kategorie aktualności

Wydarzenia