Mistrzostwa Wielkopolski w unihokeju chłopców w ramach Igrzysk Dzieci odbyły się w Zespole Szkół nr 3 w Jarocinie. W rozgrywkach o laur zwycięstwa walczyło siedem drużyn wyłonionych w eliminacjach rejonowych oraz gospodarze. Drużyna „trójki” uplasowała się tuż za podium.

W mistrzostwach wzięła udział także drużyna z Kotlina. Obie drużyny z terenu Ziemi Jarocińskiej zajęły drugie miejsca w eliminacjach, udanie kończąc pierwszy dzień zmagań. Drugiego dnia rozpoczęła się prawdziwa walka o medale. W półfinale drużyna z Kotlina odniosła zwycięstwo 1:3 z SP Zbąszyń. Z kolei zespół z „trójki” , mimo dzielnej postawy, nie był w stanie sprostać kroczącej pewnie ku zwycięstwu ekipie z SP Przykona, przegrywając 0:4.

W meczu o trzecie miejsce drużyna SP 3 Jarocin prowadzili do przerwy ze Zbąszyniem 1:0. Jednak po kontuzji najlepszego napastnika, drużynie trudno był wyprowadzać skuteczne kontrataki. Ostatecznie rywale doprowadzili do remisu, a później zdobyli zwycięskiego gola.

W finale zmierzyli się zawodnicy z Kotlina oraz Przykony. Drużyna reprezentująca Ziemię Jarocińską wykazała się walecznością, dzielnie stawiając czoła lepszemu technicznie przeciwnikowi. Dopiero na dwie minuty przed końcem meczu faworyci zdobyli zwycięskiego gola.

Finały wojewódzkie w grach zespołowych w kategorii szkół podstawowych – tzw. Igrzyska Dzieci, Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” organizuje w formie dwudniowych turniejów. - Jarocińska „trójka” stanęła na wysokości zadania. Jestem bardzo zadowolony, bo wszystkie wymagania zostały spełnione. Szkoła pokazała, że ma dobre warunki i nauczycieli, którzy przyczynili się do zorganizowania zawodów – powiedział Zdzisław Urbańczyk, prezes Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”.

Medale, puchary i nagrody młodym sportowcom wręczyli: burmistrz Jarocina – Adam Pawlicki, dyrektor ZS nr 3 – Elżbieta Kuderczak, prezes SZS „Wielkopolska” - Zdzisław Urbańczyk oraz koordynator sportu szkolnego w gminie Jarocin -  Tomasz Kosiński.  

 

 

 

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia