Kim był pierwszy komendant powiatowy Milicji Obywatelskiej w Jarocinie i dlaczego odwołano go ze stanowiska po kilku miesiącach? Czego dotyczyła sprawa o kryptonimie „Fajka” w dawnej „Jaromie”? Co na jarocińskim rynku robił czołg w 1946 roku? Na te i inne pytanie znajdziecie odpowiedź na stronie historiajarocina.pl. To pierwszy portal edukacyjno-historyczny poświęcony przeszłości Jarocina i ziemi jarocińskiej. Jego powstanie wpisuje się w jubileusz 760-lecia istnienia naszego miasta.

Znaleźć można w nim historyczne artykuły, stare fotografie, audycje oraz filmy promujące przeszłość naszej ”małej ojczyzny”. Archiwalne materiały i teksty koncentrują się przede wszystkim na dziejach XX w., nie brak tu jednak również historii wcześniejszej. Celem serwisu jest przede wszystkim popularyzacja lokalnych dziejów oraz zaspokojenie potrzeb edukacyjnych i kulturalnych. 

Portal otwarty jest na współpracę z mieszkańcami miasta. Specjalnie dla nich dedykowana jest formatka ALBUM JAROCINIAKÓW. Można tu dzielić się swoimi archiwalnymi fotografiami z domowych kolekcji. Mile widziane są również wspomnienia oraz rodzinne opowieści związane z dziejami ziemi jarocińskiej, na przykład z czasów wojennych lub późniejszych. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do tworzenia portalu i promocji lokalnej historii. Kontaktować można się pod numerem tel.  506 122 614 lub 886 880 420.

Portal prowadzony jest przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne im. ks. Ignacego Niedźwiedzińskiego w Jarocinie przy ścisłej współpracy z Muzeum Regionalnym w Jarocinie. Projekt zrealizowany został ze środków finansowych Gminy Jarocin oraz Powiatu Jarocińskiego.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia