Blisko 50 km inwestycji drogowych, w tym 12 km chodników to bilans trzech lat pracy samorządu na drogach w gminie Jarocin. Ale nie tylko informacje o drogach można znaleźć w wydanym przez urząd informatorze inwestycyjnym podsumowującym działalność Gminy Jarocin w latach 2015-2017. W wydawnictwie zebranych zostało ponad 250 inwestycji realizowanych w tym czasie w poszczególnych sołectwach gminy i na osiedlach w Jarocinie.

- Po trudnych decyzjach, które trzeba było podjąć na początku kadencji, przyszedł czas na efekty działań. Jarocin jest liderem inwestycji w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca. To sukces, którego samorząd nie osiągnął nigdy wcześniej – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.  - To dobry moment, by podsumować nasze długofalowe działania i podzielić się z mieszkańcami tą dobrą informacją. Informator inwestycyjny to taka forma rozliczenia, którą jesteśmy winni naszym mieszkańcom - dodaje. - Kończący się rok był rekordowy pod względem inwestycyjnym w Gminie Jarocin, ale w 2018 roku nie zwalniamy tempa. To będzie dobry rok, w którym sfinalizujemy rozpoczęte projekty, takie jak budowa mieszkań czynszowych realizowanych w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Inwestycja pochłonie 50 mln zł, ale to dobrze zainwestowane pieniądze. Tak jak 150 mln zł, które wcześniej zainwestowaliśmy w gospodarkę odpadami, tworząc w Jarocinie nowoczesny zakład, który przetwarza odpady komunalne na najwyższym europejskim poziomie - uważa burmistrz Adam Pawlicki.  Obok tych ogromnych, wielomilionowych zadań informator obejmuje także te mniejsze, ale jakże istotne na co dzień: łączniki dróg i drogi z nowymi nawierzchniami, które usprawniają komunikację w mieście i gminie. Bezpieczniejsze dzięki nowoczesnemu oświetleniu, nowym chodnikom, czy ścieżkom rowerowym.

Bilans inwestycyjny Gminy Jarocin rzeczywiście jest imponujący. Ponad 250 pozycji, a wśród nich: 462 nowe mieszkania, 862 punkty oświetlenia ulicznego, 68 km kanalizacji deszczowej, sanitarnej i sieci wodociągowej, 17 km sieci światłowodowej, 27 kamer w ramach systemu monitoringu zewnętrznego… Jest jaśniej, wygodniej i bezpiecznej. W ciągu trzech lat powstały 22 nowe place zabaw i siłownie zewnętrzne oraz 9 miejsc integracji społecznej.  Wszystko z myślą o poprawie komfortu życia mieszkańców gminy. Co ważne inwestycje udało się zrealizować bez podnoszenia podatków i opłat, takich jak np. ceny wody i ścieków.

Broszurę inwestycyjną pobierzesz tutaj

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Kategorie aktualności

Wydarzenia