Uważasz, że na twoim osiedlu potrzebny jest plac zabaw? A może boisko wymaga zmodernizowania? Razi cię zaniedbany skwer? Chciałbyś stworzyć ofertę kulturalnych i sportowych zajęć dla dzieciaków, albo osób starszych z twojego osiedla lub sołectwa? Masz pomysł na stworzenie wystawy o historii swojej miejscowości i mieszkających tam ludzi?

Nie domagasz się, aby to władze gminy wykonały twoje propozycje, ale sam chcesz się włączyć w ich realizację i potrafisz przekonać do tego jeszcze sąsiadów? Jeśli tak, to skorzystaj z inicjatywy lokalnej - nowej formy współpracy samorządu z mieszkańcami przyjętej uchwałą Rady Miejskiej w Jarocinie, która weszła w życie pod koniec stycznia. Na realizację zadań w ramach inicjatywy lokalnej radni uchwalili także kwotę ponad 300.000 zł w budżecie gminy na 2014 r.

W sobotę 15 lutego o godz. 11.00 w kinie Echo w Jarocinie odbędzie się spotkanie informacyjno-szkoleniowe na temat tego, co można zrobić w ramach inicjatywy lokalnej, jak należy przygotować wniosek i gdzie go złożyć oraz jak zaangażować się w realizację zadania. Nieodpłatne szkolenie organizują stowarzyszenie JAROCIN XXI wraz ze stowarzyszeniem Instytut Rozwoju Lokalnego w Jarocinie.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia