W piątek na jarocińskim rynku zagości wystawa autorstwa rzeźbiarza Michała Batkiewicza "Ironia 7 dni". Ekspozycję będzie można oglądać przez dwa miesiące.

Wystawa składa się z czternastu postaci ludzkich, siedmiu kobiet i siedmiu mężczyzn. Postacie ustawione są w dwóch liniach znikających w perspektywie, na tle budynku ratusza. Wszystkie figury są jednolicie odlane, nagie i zdają się bezmyślnie patrzeć w przestrzeń. Ich ciała są idealne, atletyczne, chciałoby się powiedzieć spiżowe - choć odlane są z aluminium. Każda ma 2,5 metra wysokości. 

To już trzecia wystawa artysty - rzeźbiarza Michałą Batkiewicza, którą będą mogli oglądać jarocinaicy. Na rynku w Jarocinie gościły już "Cywilizacja" i "Chichot życia".  

Michał Batkiewicz urodził się w 1957 r. w Nowym Targu. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem, a następnie wydział rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest autorem licznych rzeźb i pomników, które stoją m. in. w Hamburgu (Niemcy), Buenos Aires (Argentyna), Toledo (USA), Turynie (Włochy) i w wielu miastach w Polsce. Wykonał też w skali 1:3 replikę drewnianego polichromowanego i złoconego ołtarza Wita Stwosza z Kościoła Mariackiego w Krakowie dla kościoła św. Jana Kantego w Chicago (USA).


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Konsultacje Spoeczne

Kategorie aktualności

Wydarzenia