Rozpoczęła się realizacja projektu Zielone Osiedle Kasztanowa, zgłoszonego w ramach Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego dla Osiedli na rok 2016.

Koncepcja, zaproponowana we wniosku przez pana Bronisława Piotrowiaka, zakłada utworzenie pomiędzy blokami nr 1a, 2, 3, 6 i 7 pełnego zieleni miejsca spotkań. Przedsięwzięcie obejmuje także uzupełnienie brakujących chodników w istniejących już ciągach komunikacyjnych i zainstalowanie nowych ławek. Wczoraj rozpoczęły się prace związane z ułożeniem chodników, a tuż po festiwalu zostaną zrealizowane prace związane z nasadzaniem ozdobnych drzew i krzewów.

Wczoraj rano w miejscu inwestycji m. in. o tym jak zachować istniejący tam drzewostan rozmawiali zastępca burmistrza Robert Kaźmierczak, Marzena Jeleniewska- Jankowska z zespołu ds. rewitalizacji oraz przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowej w Jarocinie. Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Jarocinie jest właścicielem terenu, na którym realizowany jest projekt oraz współfinansuje przedsięwzięcie kwotą 5 tys. zł. Całkowite koszty realizacji projektu szacowane są na ponad 53 tys. zł.

Projekt Zielone Osiedle Kasztanowa zdobył 118 głosów mieszkańców i tym samym był zwycięskim projektem na osiedlu w ramach JBO 2016. Jednocześnie przypominamy, że trwa składanie wniosków do JBO 2017. Wnioskodawcy mają na to czas do 8 sierpnia. W najbliższy poniedziałek w jarocińskim magistracie odbędzie się dyżur konsultacyjny dotyczący wniosków zgłaszanych do JBO 2017. Zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Jarocinie 11 lipca między godz. 16:00 a 18:00. Szczegółowe informacje dostępne w zakładce Budżet Obywatelski


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia