Przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jarocinie w ramach Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego został zamontowany zestaw zabawowy.

Autorem projektu, zgłoszonego w ramach JBO 2016, „Miejsce rekreacji dla dzieci z Osiedla Stare Miasto usytuowane przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jarocinie” jest mieszkanka osiedla Stare Miasto, Ewa Hejduk. W czasie głosowania pomysł poparło
56 mieszkańców.

- Wyboru urządzeń dokonywała szkoła w porozumieniu z autorką projektu do Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego, panią Ewą Hejduk. Gmina przekazała szkole pieniądze na wykonanie zadania – informuje zastępca burmistrza, Robert Kaźmierczak.

Gmina przekazała szkole na ten cel 40.744,61 zł. Autorka projektu wnioskowała o kwotę 6,5 tys. wyższą, czyli o cała pulę przypadającą Staremu Miastu w ramach JBO. Ze względu na to, że projekt nie był zwycięskim, pula, zgodnie z regulaminem JBO2016, została pomniejszona o kwotę zwycięskiego projektu. W związku z mniejszym budżetem na realizację zadania, jak poinformowała dyrekcja SP2 w Jarocinie,nie zostanie zamontowana bezpieczna, elastyczna nawierzchnia, która we wniosku była wskazana jako element inwestycji.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia