Jutro rozpoczyna się Jarocin Festiwal 2019. Dwudniowe wydarzenie odbędzie się w sobotę i niedzielę – 13 (sobota) i 14 (niedziela) lipca. Jego integralną częścią są Jarocińskie Rytmy Młodych.

Pierwszego dnia festiwalu czekają nas też dwa jubileusze artystów, którzy na muzycznej scenie stawali 30 i 25 lat temu. Niewątpliwym wydarzeniem tego dnia będzie koncert wokalistki debiutującej w Jarocinie w 1989 roku. Już wtedy inspirowała ją awangarda, scena punkowa i zimna fala lat osiemdziesiątych. Znana z piosenek, które ciągle są rozpoznawalnymi przebojami: „Babę zesłał Bóg”, „Zero”, „Kochaj mnie jak wariat”, „Kłamiesz” i wielu innych – Renata Przemyk wystąpi w Jarocinie w specjalnym koncercie z okazji 30 - lecia działalności artystycznej.

Drugi z jubileuszy to 25-lecie zespołu Sebastian Riedel & Cree. Kiedy na początku swej muzycznej drogi stanęli na scenie Sali Kongresowej i zagrali jako support Johna Mayalla, jedna z gazet napisała: „Bez kompleksów zagrali własny repertuar, ciekawy, hołdujący rockowej tradycji, zwłaszcza tej spod znaku The Rolling Stones”. Jubileuszowy koncert zespołu Cree z pewnością zainteresuje nie tylko fanów rocka, stylem  przypominającego muzykę lat 60. i 70. Podczas Jarocin Festiwal 2019 premierę będzie miał wyjątkowy projekt. Piekarczyk & Cugowski & Damian Ukeje wykonają partie wokalne, jako trio na głosy w aranżacjach rockowych. Wysokie, mocne męskie głosy wykonają znane, najbardziej energetyczne i porywające oraz wzruszające utwory polsko- i angielskojęzyczne. Towarzyszyć im będzie, oprócz symbolicznej sekcji rytmicznej, orkiestra składająca się z kilkunastu wiolonczelistek.

Także dla kolejnego artysty jarocińska scena nie jest niczym nowym. Od roku 1990 związany z jednym z najbardziej znanych polskich zespołów rockowych T.Love, w roku 2004 rozpoczął karierę solową. Sidney Polak wystąpi w Jarocinie pierwszego dnia festiwalu.

Zwycięzcę JRM wybierze publiczność

 

Jagoda Kret, Izzy & The Black Trees oraz Para to młodzi artyści, spośród których wyłoniony zostanie zwycięzca Jarocińskich Rytmów Młodych. Wybierze go publiczność w głosowaniu sms-owym.

Jarocińskie Rytmy Młodych to konkurs dla młodych, obiecujących artystów, który ma swoje korzenie jeszcze w latach 70-tych XX wieku. W tym roku w doborze ostatecznej trójki laureatów, którzy ubiegać się będą o tytuł zwycięzcy Jarocińskich Rytmów Młodych pomagała komisja konkursowa, której przewodniczy Marek Piekarczyk. W gronie jurorów znalazł się także Sidney Polak i Tomasz Jankowski. Spośród blisko 100 zgłoszeń, które wpłynęły do konkursu, jury wyłoniło 12 artystów. Prezentowali się oni  w Spichlerzu Polskiego Rocka podczas 3 koncertów eliminacyjnych. Pierwszy odbył się 26 maja, kolejne 2 i 23 czerwca. Teraz zespoły wybrane przez jury z poszczególnych koncertów, wystąpią na scenie Jarocin Festiwal 2019, a z ich grona wyłoniony zostanie zwycięzca Jarocińskich Rytmów Młodych 2019. Otrzyma on nagrodę wartości 15 tys. zł na nagranie singla (jeden utwór) w wersji digitalowej w profesjonalnym studio oraz realizację teledysku.Zwycięzca Jarocińskich Rytmów Młodych zostanie wybrany przez publiczność.

Kolejność występów laureatów została wyznaczona w drodze losowania.

 

Jak głosować na zwycięzcę Jarocińskich Rytmów Młodych?

Należy wysłać Sms na numer 4628 (koszt wiadomości sms wg stawek operatora)

Aby oddać głos na poszczególny zespół, sms musi mieć odpowiednią treść, przypisaną dla każdego wykładowcy: 

  1. Aby oddać głos na zespół Izzy & The Black Trees  wyślij sms o treści: JR2019.A
  2. Aby oddać głos na zespół Para wyślij sms o treści: JR2019.B
  3. Aby oddać głos na zespół Jagody Kret wyślij sms o treści: JR2019.C

Linie sms-owe uruchomione zostaną w sobotę – 13 lipca, pomiędzy godz. 18.15 do 21:00

Wyniki zostaną ogłoszone jeszcze podczas sobotniego koncertu.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia