Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podsumowali konkurs "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie". Za osiągnięcia w zakresie wsparcia rodziny i propagowanie dobrych praktyk polityki prorodzinnej w 2017 roku wyróżniona została gmina Jarocin. Tym samym znalazła się w gronie 20 najlepszych samorządów w Wielkopolsce.

- Jesteśmy w dwudziestce najbardziej przyjaznych gmin, spośród trzystu w całym województwie. To duże wyróżnienie dla naszej gminy. Dziękuję za pracę na rzecz wsparcia rodziny panu dyrektorowi Armonowi i całej załodze MGOPS-u oraz pracownikom urzędu miejskiego, którzy zajmują się pomocą społeczną – podkreśla burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. W imieniu burmistrza wyróżnienie odebrali sekretarz gminy - Michał Fijałkowski oraz dyrektor jarocińskiego MGOPS-u - Igor Armon. 

- Cieszę się, że kolejny raz mogę nagrodzić liderów samorządowej polityki prorodzinnej. To właśnie samorządy są najbliżej społeczności lokalnych i dzięki nim z powodzeniem udaje się realizować rządowe programy na rzecz rodziny, między innymi takie jak "Rodzina 500+" - mówił w trakice uroczystego ogłoszenia wyników wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

 

Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia