Jarociński projekt „Żywa Akademia Pana Kleksa”, który był jednym z wydarzeń ubiegłorocznego Jarocin Festiwal, tym razem będzie można zobaczyć w Poznaniu, podczas finału największego polskiego festiwalu showcase’owego - Enea Spring Break.

Enea Spring Break Showcase Festival & Conference to pionierskie na polskim rynku wydarzenie – impreza, w ramach której koncerty młodych obiecujących zespołów sąsiadują z warsztatami i panelami dla uczestników! Szósta edycja największego polskiego festiwalu showcase’owego odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia 2019 roku! Trwająca trzy dni impreza ma służyć prezentacji młodych, w tym także wielkopolskich, zespołów - zarówno publiczności, jak i wpływowym osobom ze środowiska muzycznego. W tym roku, po raz pierwszy, Enea Spring Break zagra także w niedzielę – 28 kwietnia. Na dziedzińcu Urzędu Miasta przy Placu Kolegiackim Estrada Poznańska przygotuje piknik dla rodzin i wszystkich spragnionych relaksu na świeżym powietrzu. Tam właśnie zabrzmi „Żywa Akademia Pana Kleksa”.

Jarociński projekt powstał w ubiegłym roku z myślą nie tylko o najmłodszych, ale jako przedsięwzięcie integrujące całe pokolenia. Jego inicjatorem była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, która wraz z muzykiem i nauczycielem Tomkiem Jankowskim, przy wsparciu Instytutu Książki oraz Gminy Jarocin przygotowała projekt w ramach Jarocin Festiwal 2018. „Żywa Akademia Pana Kleksa” to interaktywne widowisko, którego podstawą jest muzyka. Wybrane piosenki z wszystkich trzech filmowych adaptacji przygód Ambrożego Kleksa bawią, uczą, wzruszają, ale przede inspirują. Stąd obecność w repertuarze również autorskich piosenek. Występ młodych lokalnych artystów wraz z tuzami polskiej sceny, takimi jak Marek Piekarczyk, Grzegorz Kupczyk czy zespół BAiKA dowodzony przez Piotra Banacha, przyciągnął prawdziwe tłumy widzów. Jarociniacy przygotowują już kolejne przedsięwzięcie, z którym jeszcze w tym roku wystąpią na innym dużym ogólnopolskim festiwalu. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

zobacz harmonogram

zdjęcia FOTOBUENO oraz Michał Skrzypczak

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Kategorie aktualności

Wydarzenia