Kasia Kowalska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej doświadczonych i cenionych artystek na polskiej scenie muzycznej, dołączyła do grona wykonawców Jarocin Festiwal 2019.

Znana, jako autorka wielu przebojów: „Prowadź mnie”, „Ato co mam”, „Wyznanie”, „Coś optymistycznego”, „Wyrzuć ten gniew”, „Spowiedź”, „Antidotum”, „To co dobre”, „Być tak blisko”, „Co może przynieść nowy dzień”. Choć od wydania pierwszej płyty, „Gemini”, minęło wiele czasu i wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostały niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięk, miłość do muzyki i pasja z jaką je wykonuje.   

Kasia świętuje obecnie jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. W 2018 roku ukazał się długo oczekiwany, jej nowy album „Aya”, który uzyskał status złotej płyty i dwie nominacje do nagrody Fryderyk 2019.    

W ciągu lat pracu artystycznej Kasia zdobyła wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards. Na jej koncie jest ponad milion sprzedanych płyt. Każdy z jej albumów pokrył się złotem lub platyną.

 

Jarocin Festiwal 2019 odbędzie się w sobotę i niedzielę – 13 i 14 lipca.

Sobotnia część festiwalu obejmie koncerty laureatów Jarocińskich Rytmów Młodych. Pierwszego dnia festiwalu zaplanowano też dwa jubileusze artystów: 30-lecie Renaty Przemyk i 25-lecie zespołu Sebastian Riedel & Cree. Specjalny projekt zaprezentuje także szef jury JRM - Marek Piekarczyk, któremu towarzyszyć będą Piotr Cugowski i Ukeje. Tego dnia festiwalu w Jarocinie wystąpi również Sidney Polak.

W niedzielę na scenie pojawi się legenda polskiej muzyki – zespół Dżem, który w tym roku świętuje jubileusz 40-lecia działalności. Także w tym roku przypada 25. rocznica śmierci legendarnego wokalisty Dżemu - Ryszarda Riedla goszczącego na jarocińskim festiwalu wielokrotnie. Drugiego dnia na scenie Jarocin Festiwal 2019 wystąpi wielu świetnych artystów: Marek Piekarczyk, Róże Europy, Happysad, Lemon, Mrozu, Tabu, Grubson, Marcelina. Teraz do tego grona dołącza także Kasia Kowalska. Niedzielny koncert zakończy projekt True Colors Band & DJ Live.

Bilety na Jarocin Festiwal 2019 do nabycia na www.biletomat.pl oraz na www.eventim.pl oraz stacjonarnie w Jarocinie w Spichlerzu Polskiego Rocka, JOK Jarocin i Czytelni „Pod Ratuszem”.

więcej informacji na www.jarocinfestiwal.pl

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia