W roku 2019 mija 100 lat istnienia Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jarocinie. Z tej okazji szkoła zapraszamy absolwentów i wychowanków do uczestnictwa w wielkim Zjeździe, który odbędzie się w sobotę 14 września. Z okazji jubileuszu odbędą się także bezpłatne koncerty na rynku w Jarocinie.

Obchody rozpoczną się 11 września otwarciem wystawy jubileuszowej i koncertem Orkiestry Kameralnej Moderato z Bydgoszczy - w auli liceum.

12 września, z okazji 100 – lecia najstarszego liceum w mieście na rynku wystąpi zespół Kobranocka, który doskonale wpisuje się w rockową historię Jarocina. Czwartkowy koncert będzie główną atrakcją drugiego dnia obchodów, ale nie jedyną. Jako support wystąpią zespoły złożone z uczniów I LO im. T. Kościuszki w Jarocinie: New Estate, Grana Śmietana, Senders.

 

Trzeci dzień obchodów - 13 września – uświetni występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego na jarocińskim rynku.

Uroczystości jubileuszowe zwieńczy Wielki Zjazd Absolwentów. 14 września, od godziny 8.00, w budynku szkoły będzie można odbierać materiały zjazdowe. O godz. 10:00 odprawiona zostanie Msza święta w kościele pw. Chrystusa Króla, po której absolwenci przemaszerują ulicami miasta do budynku szkoły. Uroczystość jubileuszowa rozpocznie się o godz. 12.00 w sali gimnastycznej LO. Wieczorem uczestnicy zjazdu wezmą udział w balu absolwenta.

 

więcej informacji na temat zjazdu znajdziecie tutaj 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia