9 mieszkań chronionych powstaje przy ul. Zacisznej w Jarocinie. Zakończenie inwestycji, realizowanej przez Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, planowane jest na październik.

Przy ul. Zacisznej dom z mieszkaniami chronionymi funkcjonuje od 10 lat. Trwająca tam inwestycja polega na rozbudowie istniejącego obiektu. Nowa, dwukondygnacyjna część budynku będzie miała blisko 800 m2 powierzchni. Na piętrze znajdowały się będą kolejne mieszkania chronione. Na parterze zaś siedzibę będzie miał Środowiskowy Dom Samopomocy, który w tej chwili mieści się w Centrum Socjalnym przy ulicy Wrocławskiej. W nowej części znajdzie się także sala rehabilitacyjna, z której będą korzystali mieszkańcy domu oraz uczestnicy ŚDS-u. Wydzielone zostanie miejsce na gabinet lekarza i pielęgniarki. Na tyłach budynku zostanie urządzony ogródek i część rekreacyjna. Prace przy rozbudowie mieszkań chronionych w Jarocinie rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku. Przewidywany termin ich zakończenia to październik 2019 roku. Wykonawcą inwestycji jest firma  Hadrzyński z Kotlina.

W ramach inwestycji powstanie 9 mieszkań chronionych. Tego typu lokale powstają z myślą o osobach i  rodzinach, które ze względu na trudną sytuację życiową, wiek, niepełnosprawność lub chorobę potrzebują wsparcia w funkcjonowaniu w życiu codziennym, ale które nie wymagają całodobowych usług opiekuńczych. Pobyt w mieszkaniu chronionym przyznaje się na podstawie decyzji administracyjnej, poprzedzonej rodzinnym wywiadem środowiskowym. Zapotrzebowanie na takie mieszkania jest coraz większe, dlatego władze gminy Jarocin podjęły decyzję o rozbudowie budynku przy ulicy Zacisznej. Osoby, którzy chciałyby zamieszkać w mieszkaniu chronionym powinni złożyć wniosek w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jarocinie.  

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia