Zespół ”HLA 4transplant” koncertuje po całym kraju. „Zostaw serce na ziemi” – to jego najważniejszy utwór. Perkusistą kapeli jest kardiochirurg - dr Zygmunt Kaliciński, który propaguje transplantację, jako metodę ratowania życia i zdrowia. Zespół wystąpił już w ubiegłym roku otwierając Jarocin Festiwal. W marcu ponownie zagości w naszym mieście, a bilety, to cegiełki na zakup sprzętu do bezpiecznego transportu serc pobranych do przeszczepu.

Każdym koncertem zespół „HLA 4transplant” propaguje transplantację, jako metodę ratowania życia i zdrowia, a przede wszystkim chce uświadamiać, uwrażliwiać i apelować do ludzi w różnym wieku i różnych profesji o rozpowszechnianie idei przeszczepów. – By wiedzę tę propagować skutecznie, potrzebna jest świadomość społeczna oraz ludzie, którzy podejmą odpowiedzialną decyzję o przekazaniu swoich organów do przeszczepu – podkreślają przedstawiciele Fundacji. –  Problemem w Polsce nie jest brak osób, które wyraziły taką zgodę, ale to, że nie rozmawiamy o tym z rodziną i bliskimi. Bo to właśnie rodzina, a nie my sami, podejmuje ostateczną decyzję – dodają.

Zespół „HLA 4transplant” koncertuje po całym kraju. „Zostaw serce na ziemi” to najważniejszy utwór zespołu, który grany bywał m.in. jako support przed takimi artystami jak: Tomek Organek, Artur Gadowski z zespołem IRA, Piotr Cugowski z zespołem Bracia, Wojtek Pogorzelski z zespołem Oddział Zamknięty, Kazik, Kasia Kowalska. W propagowanie idei transplantacji włączają się też znani sportowcy: Robert Lewandowski, czy Robert Kubica.

Perkusista zespołu „HLA 4transpalnt”, to znany warszawski kardiochirurg dr Zygmunt Kaliciński, zarazem inicjator powstania oraz prezes „Fundacji dla transplantacji. Zostaw serce na ziemi”. Kapela wystąpiła już w naszym mieście, otwierając Jarocin Festiwal 2019. Już niedługo „HLA 4transplant” ponownie tutaj zagra, tym razem w Kontrapunkcie (Spichlerz Polskiego Rocka).

Koncert odbędzie się w sobotę 14 marca. Bilety będą zarazem cegiełkami na zakup 10 zestawów sprzętu do bezpiecznego transportu serc pobranych do przeszczepu. Obecnie w Polsce transportuje się je w workach z lodem. Powoduje to szybką destrukcję organów - zespoły medyczne mają zwykle 4 godziny na pobranie narządu, transport i przeszczep. Dzięki nowym zestawom do przewożenia pobranych serc, można zyskać dodatkowe 8 godzin, czyli w sumie 12.

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć akcję oraz posłuchać dobrej muzyki, są zaproszeni na koncert "HLA 4transplant" w Kontrapunkcie (Spichlerz Polskiego Rocka) w sobotę 14 marca o godz. 20.30. Cały dochód z cegiełek oraz to, co zostanie wrzucone do puszek, zostanie przekazane na konto fundacji.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia