Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji mamy dla Was zapowiedź wyjątkowego teatralnego wydarzenia. 21 maja na scenie JOK Jarocin wystąpi Krystyna Janda w monodramie "Zapiski z wygnania '68".

Także dziś przypominamy, że  w Jarocinie od wielu lat możemy oglądać najlepsze spektakle teatrów z całej Polski z minionego lub trwającego sezonu teatralnego dzięki Stowarzyszeniu Jarocin XXI oraz Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin. 

Krystyna Janda z "Białą bluzką" gościła w Jarocinie siedem lat temu. Za osiem tygodni aktorka wróci do naszego miasta, aby z Teatrem Polonia pokazać sztukę "Zapiski z wygnania '68", opartą są na osobistych wspomnieniach Sabiny Baral, dwudziestoletniej emigrantki roku 1968. Wyjechała ona z Polski wraz z rodzicami na fali antysemickiej polityki ówczesnych komunistycznych władz. Spektakl wyreżyserowała Magda Umer, a gra w nim także Janusz Bogacki z zespołem muzycznym. Premiera odbyła się 9 marca w Teatrze Polonia Krystyny Jandy w Warszawie.

Na scenie JOK Jarocin "Zapiski z wygnania '68" będą wystawione 21 maja w ramach Simchat Chajim Festival #2018. Bilety trafią do sprzedaży na początku kwietnia.


 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Kategorie aktualności

Wydarzenia