Mało kto wie, że burmistrz Jarocina uwielbia spędzać wolny czas w kuchni. Jest w niej nie tylko smakoszem, ale także sam lubi przygotować coś specjalnego dla swoich domowników. W tym roku postanowił swoje umiejętności spożytkować, wystawiając na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaproszenie dla dwóch osób na przygotowaną przez siebie kolację. To nie wszystko - osoba, która wylicytuje kolację, zostanie na nią przywieziona przez włodarza gminy kultowym „maluchem”, czyli Fiatem 126 P.

- Kiedyś zdawało się w nim egzamin na prawo jazdy. Przewoziło się nim wszelakie artykuły gospodarstwa domowego, wyjeżdżało na wczasy całą rodziną i wszystko się mieściło – z sentymentem mówi o małym, Wielkim, Fiacie 126 P, Adam Pawlicki. - Teraz na pewno łatwo nim znaleźć miejsce na parkingu – dodaje. W swoim czasie Fiat 126p był jednym z najpopularniejszych samochodów w Polsce. Mówi się, że ten produkowany od 1972 do 2000 roku model zmotoryzował nasz kraj. Arkady Fiedler, wnuk znanego podróżnika, za kierownicą swojego zielonego fiata 126p objechał najpierw Polskę, potem przejechał Afrykę oraz Azję, udowadniając przy tym, że dobrze przygotowana niewielka i prosta konstrukcja „malucha” jest w stanie wytrzymać trudy najdłuższej podróży. Jak zapewnia włodarz gminy, wylicytowana przejażdżka nie będzie aż tak długa, bo trzeba przecież zdążyć na kolację.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia.  Zebrane w ramach akcji pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Jarocinie działały będą 3 sztaby, a na scenie JOK Jarocin zaplanowano liczne warsztaty dla dzieci, licytacje oraz występy zespołów.

Na terenie naszej gminy działały będą 3 sztaby: Organizacji Harcerskiej „Rodło”, Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie oraz Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi. Ten ostatni swoją siedzibę będzie miał w JOK Jarocin.

 

Zdjęcie: - "Maluch" kiedyś był fioletowy, teraz jest biały :-) Ale to wciąż ten sam samochód. Mam do niego sentyment - mówi burmistrz Adam Pawlicki.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Gminny program WYMIE PIEC

Kategorie aktualności

Wydarzenia