Do końca sierpnia gotowe będą 3 budynki wielorodzinne w Wilczyńcu. Powstaną tu 24 lokale socjalne i komunalne o niższym standardzie.

Mieszkania budowane są z myślą o lokatorach, którzy mają kłopot z regulowaniem czynszu, ponieważ do tych lokali przeprowadzane będą osoby z tytułem eksmisyjnym. Pozwoli to uwolnić mieszkania komunalne i „ruszyć” listę oczekujących na nie. Spółka JTBS przyjęła zasadę, że standard lokali socjalnych będzie podlegał gradacji. Zgodnie z nią w bezpośrednim sąsiedztwie będą powstawały mieszkania o najniższym i średnim standardzie. – Chodzi o to, aby dać szansę ludziom, którzy mogą przejść do lepszego standardu – pod warunkiem, że będą regulować czynsz – podkreśla prezes Wolski. Inwestycję w Wilczyńcu, na zlecenie gminnej spółki JTBS, realizuje firma PBH Cegiełka Włodzimierz Gościniak z Wilkowyi. Jej koszt to nieco ponad 1 mln zł.

W zeszłym roku podobna inwestycja została zrealizowana w Hilarowie. Tam w dwóch budynkach JTBS wybudował 16 mieszkań w standardzie socjalnym i komunalnym. Inwestycję, tak jak w Wilczyńcu, zrealizowała, wyłoniona w ramach przetargu, firma PBH Cegiełka z Wilkowyi. Gminna spółka wydała na ten cel nieco ponad 600 tys. zł.

fot. Tomasz Bartkowiak 

Komentarze

Wspierane przez Disqus
Konsultacje Spoeczne

Kategorie aktualności

Wydarzenia