2 oraz 3 miejsce i bon o wartości 3,5 tys. złotych zdobyło sołectwo Łuszczanów podczas VII edycji konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa", skierowanego do sołectw z terenu województwa wielkopolskiego. W jego ramach zgłoszono aż 300 projektów. Konkurs odbywał się w II kategoriach: najciekawszy projekt sfinansowany ze środków funduszu sołeckiego oraz najaktywniejszy mieszkaniec wsi.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w niedzielę w Licheniu podczas konferencji "Wiejska Polska".  W kategorii najciekawszej inwestycji zrealizowanej w województwie wielkopolskim z udziałem środków funduszu sołeckiego trzecie miejsce zajął projekt "Rewitalizacja stawu wiejskiego w Łuszczanowie wraz z doposażeniem infrastruktury rekreacyjno - edukacyjnej" (2.300 zł). W kategorii najaktywniejszy mieszkaniec wsi w województwie wielkopolskim drugie miejsce zajął Łukasz Witczak! (1.200 zł), jako prezes Stowarzyszenia na Rzecz Integracji i Rozwoju Wsi Łuszczanów.
Konkurs skierowany był do sołectw z terenu województwa wielkopolskiego. Organizatorem było Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów wspólnie z Samorządem Województwa Wielkopolskiego.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia