Przed nami pierwszy majowy, tzw. długi, weekend. W jego trakcie w Jarocinie będzie rodzinnie, patriotycznie, sportowo, a nawet edukacyjnie. Nie zabraknie także muzycznej odsłony Majówki. W piątek, 3 maja na polanie przed Pałacem Radolińskich zaśpiewa Roksana Węgiel - zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Burmistrz Jarocina zaprasza do wspólnego świętowania.

2 maja

Dzień Flagi na rynku

W samo południe na jarocińskim rynku świętować będziemy Dzień Flagi. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie wciągnięcie biało-czerwonej na maszt przy dźwiękach "Mazurka Dąbrowskiego". Oficjalnej części uroczystości towarzyszył będzie biało-czerwony happening w wykonaniu dzieci z Studia Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej.  Całość uświetni parada zabytkowych samochodów, ozdobionych chorągiewkami w barwach narodowych.Dla mieszkańców, którzy na rynek dotrą z flagami lub ubrani w kolorach białym i czerwonym, czekał będzie słodki poczęstunek – babeczki przygotowane specjalnie na tę okazję.

 

Z kolei o godz. 17:00 w kościele pw. św. Marcina rozpocznie się koncert Na skrzydłach wolności zespołu Winyl Band. To koncert mający na celu uczczenie świąt państwowych. Program ma charakter spektaklu muzycznego przeplatanego poezją patriotyczną, a wszystko to przy akompaniamencie fortepianu, gitary basowej, akordeonu, saksofonu i fletu poprzecznego. Koncert skłania widzów do refleksji i dostarcza wielu wzruszeń.

 

3 maja

Patriotyczne przedpołudnie

Przed południem w Parku Gorzeńskiego odbędą się uroczystości z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia przypada także 96. rocznica otwarcia parku, który utworzony został dzięki staraniom ówczesnego burmistrza Czesława Łukowskiego z okazji 5. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Następnie na placu Klinkowskiego złożone zostaną kwiaty z okazji 106. rocznicy pierwszej zbiórki jarocińskich skautów. Po zakończeniu nastąpi przemarsz do kościoła pw. Chrystusa Króla, gdzie o godz. 12:15 zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny.

 

Rodzinnie na polanie

Od godz. 15:00 na polanie przed Pałacem Radolińskich trwał będzie piknik rodzinny. W jego trakcie tanecznymi i wokalnymi talentami pochwalą się mieszkańcy naszej gminy. Na scenie zaprezentują się dzieci i młodzieżStudia Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej, Feel The Beat Family Kinga Mucha, Szkoły Tańca Jast, Towarzystwa Muzycznego im. Alfonsa Kowalskiego i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie. Swoimi umiejętnościami pochwali się także grupa taneczna z dziennego Domu Senior+.

Na godz. 15:30 zaplanowano paradę zabytkowych samochodów. Organizatorem tej części wydarzenia jest Stowarzyszenie Moto Weteran Jarocin.

 

Koncert Roksany Węgiel

Zwieńczeniem tego dnia będzie koncert Roksany Węgiel. Zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci wystąpi dla jarociniaków o godz. 20:00. Publiczność od godz. 19:00 rozgrzewał  będzie zespół To All Units – laureat XI edycji Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!” – Golina 2019.

 

4 maja

 

Święto strażaków

Tegoroczne gminne obchody Dnia Strażaka połączone zostaną z jubileuszem 95-lecia OSP w Łuszczanowie. Uroczystość rozpocznie się o godz. 14:00 mszą świętą polową przy Centrum Aktywności Lokalnej w Łuszczanowie. Część oficjalna wydarzenia stanie się okazją do wręczenia odznak okolicznościowych oraz medali za zasługi dla pożarnictwa. Całość zwieńczy zabawa taneczna, która rozpocznie się o godz. 18:00.

 

 

Zobacz pałac przed remontem

W sobotnie popołudnie mieszkańcy będą mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem Pałac Radolińskich.Będzie to ostatnia możliwość obejrzenia wnętrz obiektu przed rozpoczęciem remontu. W ramach spotkania przedstawiony zostanie także nowy projekt rewitalizacji zespołu pałacowo-parkowego, który obejmuje m.in. powstanie nowego amfiteatru oraz nowej ekspozycji muzealnej w pomieszczeniach dawnej rezydencji Radolińskich. Spacery po pałacowych wnętrzach rozpoczynały się będą o godz. 17.00, 18.00 i 19.00.

O godz. 17.00  rozpocznie się spacer dendrologiczny, podczas którego mieszkańcy będą mogli zapoznać się z najciekawszym i najcenniejszym drzewostanem jarocińskiego parku oraz odkryć jego wartości botaniczne.

Przez cały czas przed pałacem odbywały się będą gry ekologiczne dla całych rodzin (w razie niepogody w Bibliotece Publicznej), a także czynna będzie kawiarnia.

 

5 maja

Odjazdowo na rowerze

Na niedzielę mamy propozycję dla miłośników dwóch kółek - „Ziemiański rajd rowerowy". Impreza organizowana jest w ramach cyklicznego wydarzenia „Odjazdowy Bibliotekarz". Rowerzyści wystartują o godz. 10.00 - z boiska przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jarocinie, a miejscem finiszu będzie Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. 29-kilometrowa trasa będzie przebiegała przez miejscowości: Jarocin, Golina, Zakrzew, Prusy, Wilcza, Ruda, Lutynia. Po drodze miłośników dwóch kółek czeka wiele niespodzianek. Będzie można na przykład zobaczyć tajemniczy głaz Gogudar w Rudzie, z którym wiąże się ciekawa legenda. Na mecie, czeka na uczestników poczęstunek (ciepłe napoje, grochówka, placek drożdżowy). Dzieci będą mogły uczestniczyć w grze terenowej, za udział w której przewidziane są upominki ufundowane przez dobrzyckie muzeum.

 

 

Najpopularniejsza opera świata w kinie

O godz. 17.00  Kino Echo zaprasza na retransmisję najpopularniejszej opery świata „Carmen” Georges’a Bizeta.Aleksandra Kurzak, która w „Carmen” wcieli się w postać Micaëli, od lat śpiewa w The Metropolitan Opera. Zadebiutowała tam w 2004 roku w „Opowieściach Hoffmanna”, a do tej pory zaśpiewała na słynnej nowojorskiej scenie ponad 40 razy. Przedstawienie trwa około 3 godzin i 45 minut (w tym 1 przerwa). Przedstawienie w języku oryginału – francuskim z polskimi napisami. Bilety w cenie 30 zł (normalny) 25 zł (ulgowy) do nabycia w kasie kina i na www.kino.jarocin.pl 

 

Koncert w ruinach

Tegoroczną Majówkę w Jarocinie zakończy Koncert Muzyki Rozrywkowej uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie. Gwiazdą wieczoru będzie wybitny akordeonista dr Michał Gajda. Koncert odbędzie się w Ruinach Kościoła św. Ducha w Jarocinie. Początek o godz. 18:00.

MAJÓWKA Z DREZYNAMI

1,2 i 3 maja na Majówkę z Jarocińską Koleją Drezynową zaprasza Stowarzyszenie Szerokim Torem. Starty z dawnej stacji w Brzostowie od godz. 11:00 do 16:00. Bilety: dorośli 10 zł, dzieci - 5 zł, maluch do lat 3 – wstęp wolny.

***

Głównym organizatorem Majówki Jarocin 2019 jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin przy wsparciu gminnych instytucji: Muzeum Regionalnego w Jarocinie, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie. W organizację przedsięwzięcia włączyły się także: Parafia pw. św. Marcina, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie, Towarzystwo Muzyczne w Jarocinie, Studio Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej, Feel The Beat Family Kinga Mucha, Stowarzyszenie Moto Weteran Jarocin, Stowarzyszenie Jarocin XXI, Stowarzyszenie RoweLove Jarocin, Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Wydarzenie patronatem objął Burmistrz Jarocina.

Wstęp na wszystkie wydarzenia – poza retransmisją „Carmen” – jest wolny.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia