W miniony weekend w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. W konkursie wzięło udział 175 finalistów z całego województwa. Niepubliczną Szkołę Podstawową Zaradni Odważni Oryginalni im. Powstańców Wielkopolskich w Wilkowyi reprezentowała Aleksandra Strzelecka z klasy 8, uzyskując tytuł laureata, który zwalnia ją z egzaminu ósmoklasisty.

W ubiegłym roku uczennica NSP w Wilkoyi znalazła już się wśród najlepszych matematyków w Wielkopolsce i uzyskała tytuł finalisty. Tym razem osiągnęła jeszcze lepszy wynik, zdobywając tytuł laureata, który zwalnia ją z egzaminu ósmoklasisty. - Aby sukces mógł się urzeczywistnić, uczennica wraz ze swym opiekunem dr. Witoldem Bożejewiczem przeliczyła setki matematycznych zadań, co ostatecznie przyniosło oczekiwany rezultat – podkreśla Maciej konieczny, dyrektor szkoły w Wilkowyi.

Do sukcesów edukacyjnych tej placówki zaliczyć również należy pierwsze i drugie miejsce uczennic trzeciej gimnazjum, Joanny Strzeleckiej i Małgorzaty Bernard, w zorganizowanych w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki XVI Powiatowych Zawodach Chemicznych. - Dzięki takim wynikom uczennice mają zagwarantowane miejsce w klasie o profilu biologiczno-chemicznym w jarocińskim ogólniaku. To szczególnie ważne w roku,  którym o miejsce w szkole średniej będą się starały dwa roczniki uczniów – podkreśla dyrektor Konieczny.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia