28 marca TVP1 rozpocznie emisję serialu „Metr od świętości”. Swój ślad w produkcji zostawili również studenci filologii włoskiej UAM w Poznaniu, a wśród nich - Barbara Warczyńska z Jarocina.

Producentem i reżyserem jest Przemysław Häuser, twórca m.in. „Świadectwa” (również wydawca książki o tym samym tytule), „Tajemnic Watykanu” czy „Sztuki i wiary”. Jego najnowszy serial (dokument z elementami fabularyzowanymi) opiera się na wspomnieniach legendarnego fotografa sześciu papieży – Arturo Mari. Jeden z 30 odcinków poświęcony jest historii Poznania.

Studenci romanistyki Barbara Warczyńska (Jarocin), Wanda Woźniak (Lusowo), Paweł Binek (Poznań) oraz Mikołaj Kaczmarek (Swadzim) sprawdzili się jako tłumacze części wspomnień Arturo Mariego.

Dzień przed telewizyjną premierą, czyli w czwartek, 27 marca (godzina 11.30), odbędzie się spotkanie z producentem filmu Przemysławem Häuserem w sali C2 Collegium Novum UAM (al. Niepodległości 4), podczas którego opowie o kulisach powstawania filmu o Janie Pawle II, współpracy z Watykanem oraz przyjaźni z papieskim fotografem. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia