Tradycyjnie na początku lipca w Jarocinie odbędą się Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. To już siedemnasta edycja imprezy.

W tym roku spotkania rozpoczną się w piątek 4 lipca, najważniejszy finałowy koncert odbędzie się natomiast w niedzielę 6 lipca i wystąpią na nim zespoły z Hiszpanii, Macedonii, Rumunii, Czech oraz Polski. Koncert będzie poprzedzony barwnym korowodem przez Jarocin, który wyruszy z  Jarocińskiego Ośrodka Kultury do amfiteatru, z krótkimi występami na rynku. Impreza odbędzie się dzięki wsparciu Gminy Jarocin, która przekazała na ten cel ponad 16 tys. zł.

W ramach festiwalu zorganizowane zostaną trzy koncerty: w Potarzycy, Żegocinie i Jarocinie. Dwóm z nich towarzyszyć będzie wystawa sztuki ludowej. Dodatkowo w ramach imprezy odbywać się będzie degustacja „swojskiego jadła”.

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne to impreza cykliczna, odbywająca się od 1998 roku. Dotychczas wystąpiło w niej 81 zespołów z Polski i 24 innych krajów. Do udziału w XVII edycji organizatorzy zaprosili 14 zespołów.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia