Monitoring sprawia, że mieszkańcy Jarocina mogą czuć się bezpieczniej. - Kamer w mieście będzie więcej – zapewniają włodarze Jarocina.

- Inwestycja w sieć monitoringu przynosi efekty  - podkreśla burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.  - Na terenie miasta zamontowanych jest 26 kamer. - To one pomogły w ustaleniu i zatrzymaniu kliku przestępców, ale i w wyjaśnieniu okoliczności zdarzeń drogowych – podkreśla burmistrz Pawlicki. - Najważniejsze jednak - dodaje burmistrz -  jest działanie prewencyjne, by do tych i innych uciążliwych dla mieszkańców  zdarzeń w ogóle  nie dochodziło. Dzięki monitoringowi udało się wyeliminować osoby naruszające zakaz spożywania alkoholu  w miejscu publicznym, m.in.  w parku majora Zbigniewa Ostroga Gorzeńskiego u zbiegu ulic Hallera i Śródmiejskiej, czy przy sklepie przy skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej  i Węglowej – podkreśla burmistrz.

Obraz z monitoringu może być obserwowany  na bieżąco w Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego i na komendzie policji. W razie wątpliwości można też skorzystać z nagranego materiału. W planach gminy jest rozbudowa sieci.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Kategorie aktualności

Wydarzenia