Chcesz wziąć udział w niecodziennym przedsięwzięciu, zgłoś się do Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Poszukują tam chętnych osób, które wcielą się w historyczne postaci w spektaklu "Nie należy dłużej czekać".

Oparta na wspomnieniach jarocińskich powstańców wielkopolskich sztuka przedstawia wydarzenia z przełomu lat 1918/1919. Oprawa scenograficzna, charakteryzacja oraz rekwizyty pomogą widzom przenieść się w czasie do wydarzeń sprzed stu lat. Dopełnieniem spektaklu będą osobne warsztaty źródłowe z powstania wielkopolskiego dla młodzieży jarocińskich szkół.

Sztukę reżyseruje Piotr Kaźmierczak, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, znany już mieszkańcom Jarocina m.in. z wystawionego dwa lata temu w JOK Jarocin przedstawienia „Poszli ci, którzy powinni” (zdjęcie). Wówczas na scenie pojawili się także jarociniacy.

Scenariusz napisał poznański dramaturg Łukasz Pawłowski. Akcja spektaklu rozgrywać się będzie w Jarocinie. W postaci pierwszoplanowe wcielą się aktorzy z Teatru Polskiego w Poznaniu. Towarzyszyć na scenie mogą im właśnie mieszkańcy Gminy Jarocin! Osoby zainteresowane wzięciem udziału w sztuce proszone są o kontakt z jarocińskim muzeum (muzeum@muzeumjarocin.pl, 62/747-34-49).

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia