Prowadzący stronę internetową www.ojarocinie.pl musi przeprosić burmistrza Adama Pawlickiego za zniesławienie go pomawiając „o mataczenie i udział w przekrętach” opisanych w jednym z artykułów. Dziś zapadł wyrok w tej sprawie.

W maju 2017 r. Marek Przybylski zamieścił na prowadzonej przez siebie stronie internetowej www.ojarocinie.pl artykuł „Różnie się mówi o sprawach przekrętów finansowo-formalnych w ratuszu”. Burmistrz Adam Pawlicki uznał, że w treści publikacji znalazły się stwierdzenia mogące go narazić na utratę zaufania potrzebnego dla zajmowanego stanowiska i zdecydował się wytoczyć Markowi Przybylskiemu proces karny.  Autor artykułu zarzucił bowiem Adamowi Pawlickiemu m. in. „udział w zamataczeniu konkursu dotyczącego przetargu przy PCK”, „przekręt w sprawie przedszkola na Hallera” i „przekręt wyborczy”.

Dziś zapadł wyrok tej sprawie. Sąd nakazał Markowi Przybylskiemu zamieścić na stronie internetowej przez okres 1 miesiąca ogłoszenia następującej treści: „Przepraszam pana Adama Pawlickiego, burmistrza Jarocina za to, że w artykule z dnia 26.05.2017 r. „Różnie się mówi o sprawach przekrętów finansowo-formalnych w ratuszu…” zniesławiłem go pomawiając go o mataczenie i udział w przekrętach opisanych w powyższym artykule”. Wyrok jest nieprawomocny.

Strona internetowa www.ojarocinie.pl jest od kilku miesięcy nieaktywna. Nie ma na niej dostępu do zamieszczonych wcześniej artykułów. Wyświetla się jedynie komunikat: „Jestem w Sądzie, zaraz wracam… natenczas zapraszamy do lektury portalu jrs.org.pl”.  Marek Przybylski zachęca więc do odwiedzania strony stowarzyszenia Jarociński Ruch Samorządowy, którego prezesem jest Jerzy Walczak, były radny, a obecnie jeden z liderów komitetu wyborczego Katarzyny Szymkowiak.

Przed miesiącem w Sądzie Okręgowym w Kaliszu zapadł wyrok w innej sprawie, w której pozwanym był JRS Jerzego Walczaka. Sąd uznał, że artykułem, którego pomysłodawcą był Marek Przybylski, a autorem Jerzy Walczak JRS naruszył dobra osobiste gminy Jarocin i musi za to przeprosić. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia