Chcesz, by uczniowie dowiedzieli się więcej na temat powstania wielkopolskiego na ziemi jarocińskiej? Przyjdź na warsztaty ze swoją klasą lub zebraną grupą szkolną.

Muzeum Regionalne w Jarocinie serdecznie zaprasza na warsztaty historyczno-edukacyjne poświęcone powstaniu wielkopolskiemu na ziemi jarocińskiej. Zajęcia skierowane są do uczniów szkół podstawowych (klasa VII i VIII) oraz średnich, a ich celem jest popularyzacja tego tematu w lokalnym społeczeństwie. W ramach warsztatów młodzież pracować będzie na oryginalnych źródłach historycznych – pamiątkach po mieszkańcach Jarocina biorących udział w tym zrywie powstańczym. Podczas spotkania uczniowie, w oparciu o materiały archiwalne, poznają dzieje konkretnego powstańca. Zobaczą również, na jakie trudności w swej pracy badawczej może natrafić historyk.

Na warsztaty zgłaszać się mogą klasy (do 25 osób) bądź grupy szkolne (np. kółka historyczne) wraz z opiekunami. Czas trwania: 1 do 1,5-godziny. Organizator jest otwarty na terminy zaproponowane przez nauczycieli-opiekunów (od wtorku do piątku, do końca października). Rezerwacji dokonywać można mailowo: muzeum@muzeumjarocin.pl bądź telefonicznie 62/747-34-49.

Warsztaty są częścią projektu „Jarocinianie w powstaniu”, dofinansowanego z Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” oraz z Gminy Jarocin.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia