Wczoraj, burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki odebrał kolejną nagrodę doceniającą działania ekologiczne Gminy Jarocin i ZGO sp. z o.o. – Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Główna nagroda konkursu „Puchar Recyklingu” w kategorii „GOZpodarna Wielkopolska” wręczona została podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska, który odbył się w Poznaniu.

Konkurs Puchar Recyklingu ma na celu nagrodzenie najbardziej efektywnych gmin oraz przedsiębiorstw w zakresie gospodarki odpadami. Organizowany od 1999 roku jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w tym zakresie. Konkurs jest skierowany zarówno do gmin, jak i przedsiębiorstw, które zajmują się zbiórką i zagospodarowaniem odpadów. W przypadku gmin i przedsiębiorstw komisja konkursowa ocenia poziomy odzysku poszczególnych frakcji odpadów, ekoinnowacje oraz działania edukacyjne. Podmioty te walczą o nagrody główne, którymi są Puchary Recyklingu, a także o nagrody za wyniki w poszczególnych frakcjach.

Gmina Jarocin otrzymała  wyróżnienie w kategorii „Zielona Bateria”, zbierając w 2018 roku ponad 5 ton baterii. ZGO sp. z o.o. – WCR wyróżniono w kategorii „Bioodpady”.

Podczas XX edycji Konkursu Puchar Recyklingu odrębne nagrody zostały przyznane podmiotom, działającym na terenie Wielkopolski. W ramach kategorii „GOZpodarna Wielkopolska” nagrodzone zostały przedsiębiorstwa i samorządy realizujące  działania z zakresu gospodarki odpadami, m.in. wpisujące się w idę gospodarki obiegu zamkniętego. Laureatem tej kategorii zostało ZGO Sp. z o.o.- Wielkopolskie Centrum Recyklingu.

fot. Abrys sp. z o.o.

 

 

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia