18 maja odbędą się bezpłatne badania krwi dla osób powyżej 50. roku życia, pozwalające wykryć schorzenia nerek we wczesnych stadiach.

Testy zostaną przeprowadzone w niedzielę 18 maja w godzinach od 9.00 do 17.00 w Centrum Dializ w Pleszewie przy. ul. Poznańskiej 125a (blok A w budynku szpitala). Wcześniej przeprowadzona zostanie rejestracja chętnych na badania. Zapisy odbędą się 13 i 14 maja od godziny 10.00 do 15.00 pod numerami telefonów; 797 736 776 i 797 736 767. Testu nie trzeba wykonywać na czczo.

Badania krwi są elementem ogólnopolskiej akcji NefroTEST, której celem jest szerzenie wśród Polaków wiedzy na temat chorób układu moczowego oraz promocja profilaktyki chrów nerek. Organizatorami akcji są Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska oraz Centrum Dializ Fresenius w Pleszewie. Na terenie całego kraju akcję wspiera pani Anna Komorowska – Małżonka Prezydenta RP oraz prof. Marian Klinger – Krajowy Konsultant w dziedzinie nefrologii. Na szczeblu regionalnym badania swoim patronatem objął także Burmistrz Jarocina Stanisław Martuzalski.

- Głównym celem kampanii NefroTEST jest przekonanie Polaków do przeprowadzenia regularnych badań pod kątem chorób układu moczowego, ponieważ część z tych chorób, wykryta we wczesnym stadium, może być całkowicie uleczalna. Ponad 4 miliony osób w Polsce cierpi na przewlekłą chorobę nerek – większość z nich nie wie o swoim problemie. Pomóżmy naszym bliskim, sąsiadom i znajomym w zachowaniu zdrowia – apeluje Andrzej Kaczmarek, Dyrektor Centrum Dializ Fresenius w Pleszewie.

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia