W miniony weekend odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne dotyczące przyszłości biblioteki, która ma powstać w kamienicy Rynek 17. Miejsce to ma zostać zaprojektowane i urządzone według pomysłów jarociniaków. A już w sobotę pierwsza Noc Muzeów w tym miejscu. Zapraszamy!

W spotkaniu konsultacyjnym wzięło udział kilkoro młodych jarocińskich architektów i studentów architektury, architekt krajobrazu, inżynier terenów zieleni, konstruktorzy, para młodych artystów, para seniorów, kilka bibliotekarek. Pomysłów na urządzenie kamienicy  Rynek 17 już po pierwszym spotkaniu jest sporo: przestrzeń dla dzieci, dla seniorów, dla młodzieży, ogród wertykalny, zielony dach, zadaszone podwórze z galerią sztuki z wejściem od ul. Średniej, mała kawiarenka, wygodne kanapy, poduchy do leżenia, wykorzystany każdy metr piwnic i poddasza, sprzęt do słuchania muzyki z płyt winylowych... Pojawiło się też oczekiwanie, że zostanie odtworzona i opowiedziana historia kamienicy Rynek 17

Kolejne spotkanie konsultacyjne z architektami odbędzie się 3 czerwca o godz. 12:00. Wcześniej swoje oczekiwania co do przyszłości tego miejsca wyrażą dzieci i młodzież.

W sobotę, w Noc Muzeów kamienicę Rynek 17 będzie można zwiedzić. Parter opanują na kilka godzin młodzi artyści Ola & Mikołaj - gimnazjaliści, którzy zaprezentują wystawę swoich prac – oraz filmowcy z Amatorskiego Klubu Filmowego JAR. W międzyczasie stan budynku udokumentują Jarocińscy Pasjonaci Fotografii.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Konsultacje Spoeczne

Kategorie aktualności

Wydarzenia