Gra miejska "Zawodowy Express" oraz ZMAGANIA SZKOLNE „Be A Master” to główne atrakcje Nocy Zawodowców, która odbędzie się w Jarocinie 4 października. Akcja skierowana jest głównie do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych.

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja NOCY ZAWODOWCÓW, której głównym organizatorem jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. Już 4 października 2019 r. na terenie trzech miast: Kalisza, Pleszewa oraz Jarocina odbędzie się jedno z większych wydarzeń promujących edukację zawodową oraz rzemiosło na terenie Południowej Wielkopolski.

W ramach przedsięwzięcia rozegrana zostanie GRA MIEJSKA „Zawodowy Express”, podczas której młodzież będzie pod osłoną nocy zmagać się z konkurencjami przygotowanymi na terenie miasta w wybranych zakładach rzemieślniczych. Organizatorzy zadbali również, aby dla dzieci, które nie chcą korzystać z tej formy aktywności, zostały przygotowane inne atrakcje, stąd równolegle w trakcie gry, odbywać się będą w wybranej szkole ponadpodstawowej ZMAGANIA SZKOLNE „Be A Master” polegające między innymi na sprawdzeniu wiedzy z zakresu BHP, czy konkurencjach w udzielaniu pierwszej pomocy, a także planszówkowy zawrót głowy, czyli rozgrywanie gier planszowych z zakresu doradztwa zawodowego i przedsiębiorczości.

W całym wydarzeniu mogą wziąć udział DRUŻYNY zgłoszone przez nauczycieli, wychowawców, pedagogów, doradców zawodowych, czy po prostu rodziców / opiekunów.

Drużyny 10 osobowe są podzielone na dwa zespoły po 5 osób, gdzie jeden zespół zbiera punkty w grze miejskiej, a drugi realizuje zadania na terenie szkoły. W ten sposób cała DRUŻYNA walczy o jak najszybsze wypełnienie planszy do gry zdobytymi punktami. Dzieci dzięki temu uczą się skutecznej komunikacji, efektywnej współpracy i gry zespołowej, poznając także różne zawody, profesje i zdobywając wiedzę na temat realnych warunków pracy.

Akcja skierowana jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z terenu Południowej Wielkopolski.

Celami akcji są nie tylko popularyzacja kształcenia dualnego i zawodowego, czy pogłębianie wiedzy na temat różnych zawodów, ale również rozwijanie kreatywności, umiejętności logicznego myślenia oraz kształtowanie umiejętności dobrej organizacji zadań własnych.

ZGŁOSZENIENIA DRUŻYN należy dokonać między innymi poprzez formularz >>> http://bit.ly/noc-zawodowcow-2019-zgłoszenie

REGULAMIN WYDARZENIA >>> www.cwrkdiz.kalisz.pl/images/Regulamin_wydarzenia_NOC_ZAWODOWCW_2019_-_edycja_20.pdf

 

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia