Pomiędzy ulicami Kościuszki i Kilińskiego powstała nowa ulica. Radni miejscy jednogłośnie zgodzili się na nazwanie jej imieniem Mariana Poznańskiego.

- Już niedługo nie trzeba będzie czekać na światłach, żeby skręcić w prawo w Al. Niepodległości, a dalej w ul. Kilińskiego – poinformował Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. Budowa łącznika między ulicami Kościuszki i Kilińskiego jest już zakończona. W tej chwili trwają odbiory techniczne, które pozwolą na uruchomienie drogi. Nim to nastąpi radni miejscy nadali nowo powstałej drodze nazwę. Będzie to ul. Mariana Poznańskiego. – Wniosek o nadanie nazwy ul. Poznańskiego złożyła jego rodzina. W uzasadnieniu podali, że był on artystą tworzącym na terenie gminy Jarocin, który czynnie uczestniczył w ruchach patriotycznych, a gminie poświęcił swoje liczne prace. Ponadto droga ta znajduje się w miejscu rodzinnego domu pana Mariana. Budynek stał niegdyś w pierzei ul. Kilińskiego – tłumaczy Hubert Kujawa, kierownik referatu gospodarki komunalnej w Urzędzie Miejskim w Jarocinie.

Przypominamy, że ruch na ul. Poznańskiego będzie odbywał się od ul. Kościuszki do ul. Kilińskiego, z prawoskrętem w kierunku ul. Wrocławskiej. Nowa ulica wzbogaci także centrum Jarocina w kolejne miejsca postojowe. Będzie ich 30. Od 1 sierpnia obowiązywać tam będzie strefa płatnego parkowania - B. Kierowcy zapłacą tyle samo, co w przy ul. Kościuszki, która należy do tej samej strefy.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Kategorie aktualności

Wydarzenia