Uroczyste otwarcie wyremontowanych sal w szkole w Witaszycach odbyło się we wtorek, 10 grudnia. Nie zabrakło przecięcia wstęgi oraz tortu. Pierwsza część służy do organizacji zajęć związanych z gotowaniem i robótkami ręcznymi, a druga - do majsterkowania i innych prac ręcznych. Na otwarciu obecny był Bartosz Walczak, pierwszy zastępca burmistrza Jarocina.

W Szkole Podstawowej w Witaszycach uroczyście otwarto pracownię do nauki lekcji techniki. Składa się ona z dwóch połączonych ze sobą sal. W pierwszej odbywają się zajęcia związane z gotowaniem i robótkami ręcznymi, a druga ma służyć do majsterkowania i innych prac ręcznych. Środki na remont – 30.000 zł pochodziły z budżetu szkoły. W ramach prac modernizacyjnych wykonano i urządzono zmywalnię oraz sanitariat. Zrobiono podwieszany sufit, założono też siatkę, wygipsowano i pomalowano ściany.

Fundusze na wyposażenie pracowni - ok. 15.000 zł - pochodziły z budżetu sołeckiego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie. Zakupiono trzy płyty indukcyjne, dwa piekarniki, wentylatory, lodówkę, zmywarkę i narzędzia do majsterkowania.

Pomieszczenia  te w godzinach dopołudniowych służyć będą uczniom szkoły, a popołudniami - społeczności Witaszyc. Spotykać się tu będą: seniorzy, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc, rady sołeckiej i Organizacji Harcerskiej Rodło. W wyposażeniu sal pomogło Koło Gospodyń Wiejskich przy Szkole Podstawowej w Witaszycach i Rada Rodziców.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia