Dobiegają końca prace budowlane przy ulicy Siedlemińskiej w Jarocinie. To finalny etap projektu realizowanego w ramach budowy 366 mieszkań czynszowych w gminie Jarocin, realizowany przez Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W tym tygodniu pracę rozpoczęła komisja, która wyłoni 108 rodzin – przyszłych na najemców nowych lokali. - Kończymy tutaj prace, planujemy, że do końca maja zostaną przeprowadzone odbiory, a w czerwcu oddamy 108 nowych mieszkań dla użytkowników – informuje burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

Komisja, zajmująca się przyznawaniem mieszkań przy ulicy Siedlemińskiej, rozpoczęła pracę w poniedziałek - 4 maja. - Komisja weźmie pod uwagę 400 wniosków, które spełniają kryteria. Spośród nich wybierze 108 osób, którym przyznane zostaną mieszkania - wyjaśnia prezes JTBS, Jerzy Wolski. Następnie do potencjalnych najemców wysłane zostaną zawiadomienia z prośbą o przedstawienie aktualnego zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach.- Musimy wiedzieć, czy te osoby są w stanie płacić czynsz. Jest to szczególnie ważne w obecnym czasie, kiedy sytuacja jest niestabilna - podkreśla prezes gminnej spółki. - Jeśli ktoś nie spełni kryteriów, to będziemy brali pod uwagę kolejne osoby – dodaje prezes Wolski.

Budowa 108 mieszkań przy ul. Siedlemińskiej to finalny etap budowy 366 mieszkań czynszowych. Tym samym na ukończeniu jest projekt o wartości ok. 50 mln zł, który był zrealizowany w 4 lokalizacjach w Jarocinie. Wcześniej przy ul. Siedlemińskiej wybudowanych zostało 120 mieszkań czynszowych. Kolejne 96 powstało w Siedleminie, a 42 w Jarocinie, przy ul. Leszczyce.  Teraz dołączy do nich 108 mieszkań czynszowych przy ul. Siedlemińskiej. Blisko 400 mieszkań powstało w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”.

- Cieszy mnie to, że nie sprawdziły się te przepowiednie, że budowane przez nas mieszkania popsują rynek firm prywatnych. Stało się wręcz przeciwnie - i po stronie zachodniej, i po stronie wschodniej tego osiedla powstały nowe, prywatne osiedla, które też kończą budowę obiektów i już wkrótce oddadzą mieszkania do użytkowania – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. - Równolegle prowadzone inwestycje gminnej spółki JTBS z rządową instytucją oraz prywatnych przedsiębiorców powodują, że Jarocin jest jedynym miastem w Wielkopolsce, gdzie rośnie liczba mieszkańców –dodaje włodarz gminy.   

Przypomnijmy, że na parterze i na piętrze budynków zlokalizowane są mieszkania o powierzchni 55m2, składające się w dwóch sypialni, aneksu kuchennego z salonem oraz łazienki. Na poddaszu zlokalizowane są mieszkania o powierzchni 35m2, w których znajdą się: sypialnia, salon z aneksem kuchennym oraz łazienką.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia