Flota pojazdów transportowych ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskiego Centrum Recyklingu powiększyła się o nowy ciągnik siodłowy wraz z naczepą. Zestaw, którego wartość to blisko 550 tys. zł, przewoził będzie 1600 ton odpadów miesięcznie

Tylko na przykładzie lipca 2019 r. możemy wskazać, że do naszego zakładu trafia 10 000 ton odpadów w skali miesiąca, z czego 2 000 ton stanowią surowce wtórne. Tak duży strumień odpadów oraz perspektywa zlikwidowania regionów, zwiększa zapotrzebowanie na nową flotę pojazdów, która niezbędna jest do wykonywania prac na zakładzie – podkreśla Witosław Gibasiewicz, prezes Zarządu ZGO Sp. z o.o. – Wielkopolskiego Centrum Recyklingu. Nowy pojazd będzie służył do przewozu odpadów komunalnych jak i surowców wtórnych ze stacji przeładunkowych w Mateuszewie w gminie Śrem i w Dobrej Nadziei w gminie Pleszew do Wielkopolskiego Centrum Recyklingu w Jarocinie.

Nowy pojazd to w zasadzie zestaw, składający się z ciągnika siodłowego marki MAN oraz naczepy marki KRAKER. Samochód napędzany jest nowoczesnym silnikiem z emisją norm spalin EURO 6. Koszt zakupu pojazdu to 594 tys. zł.

 

Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia