Blisko 4500 uczniów z placówek oświatowych na terenie gminy Jarocin rozpoczęło dzisiaj rok szkolny 2018/2019. Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki uczestniczył w uroczystej inauguracji roku szkolnego w jarocińskiej „dwójce” oraz w szkołach w Cielczy i Potarzycy.

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego włodarz gminy skierował do szkół list, w którym życzy uczniom, aby w ciągu najbliższych miesięcy z satysfakcją realizowali zamierzone cele. - Do Waszej dyspozycji są zadbane szkoły, jak najlepiej dostosowane do Waszych potrzeb, do tego by przyswajać wiedzę jak najpełniej. Wiele zależy od Waszej pracy, to ile z siebie dacie teraz, będzie miało ogromne znaczenie w dorosłym życiu – napisał burmistrz.

Inauguracja roku szkolnego jest wyjątkowym przeżyciem dla dzieci, które dopier rozpoczynają przygodę z edukacją. Pierwszaki, których w tym roku jest 522,a  na dobry początek nauki, otrzymały od włodarza gminy zeszyty oraz naklejki z logotypem gminy Jarocin. Wszyscy uczniowie szkół z terenu gminy Jarocin otrzymali „ekoplany lekcji”, które zwierają zasady prawidłowego segregowania odpadów.

Zastępca burmistrza, Robert Kaźmierczak wziął udział w uroczystości w Zespole Szkół nr 4 w Jarocinie. Placówką od 1 września kieruje Iwona Tobolska, która zastąpiła na tym stanowisku Aldonę Kostro, która przeszła na wcześniejszą emeryturę. Podczas kilkunastu uroczystości w szkołach na terenie gminy Jarocin burmistrza Jarocina reprezentowali także urzędnicy i radni miejscy.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia