Przypominamy, że w dniach 2, 3, 28, 29 kwietnia odbierane będą odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny z terenu gminy Jarocin.

Terminy odbioru dla danych miejscowości i ulic zostały podane w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych, który był dostarczany do każdego gospodarstwa domowego na terenie gminy.

Odpady wielkogabarytowe, czyli np. meble, kanapy, fotele, krzesła, dywany itp. oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny odbierane są od godz. 7:00 przez firmę odbierającą odpady komunalne z terenu gminy Jarocin - konsorcjum Eko-Eltrans Sp. z o.o. i Remondis Sanitech Sp. z o.o.

Zużyty sprzęt oddany do punktu zbierania powinien być kompletny. Nie można samodzielnie rozbierać zużytych urządzeń, ponieważ demontaż musi być przeprowadzony w bezpiecznych warunkach. Za nielegalny demontaż - poza wyspecjalizowanym zakładem przetwarzania - grozi kara od 2 do 100 tys. zł, zarówno dla firm jak i osób fizycznych. Natomiast za wyrzucenie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego tzw. elektrośmieci do śmietnika grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych.

Kolejna akcja odbioru odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego została zaplanowana na wrzesień 2014 r.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Urzędu Miejskiego w Jarocinie – tel. 62 749 95 46 lub 62 749 95 60.

Harmonogramy odbioru odpadów dostępne są tutaj


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia