Uroczystość z okazji Święta Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się dzisiaj w jarocińskiej jednostce wojskowej. Święto Wojska Polskiego obchodzone jest na pamiątkę „cudu nad Wisłą”, zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

W jednostce odbył się uroczysty apel, w której uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz    zastępca burmistrza Jarocina, Bartosz Walczak.  - Jako społeczność gminy Jarocin jesteśmy dumni, że jesteście Państwo tutaj. Jesteście od lat w Jarocinie. Historycznie obecność wojska w Jarocinie jest wpisana w nasz lokalny patriotyzm. Jeszcze raz dziękuję w imieniu władz samorządowych gminy Jarocin za dotychczasową współpracę i życzę nam wszystkich, aby w przyszłości była ona jak najlepsza i jeszcze bardziej intensywna. Szanowni żołnierze – serdeczne podziękowania za waszą codzienną służbę i gotowość niesienia pomocy Polakom i Polsce. Wszystkiego dobrego dla Was, dla Waszych rodzin i wszelkiej pomyślności – powiedział podczas uroczystości zastępca burmistrza, Bartosz Walczak.

Podczas uroczystości żołnierze odebrali nominacje na wyższe stopnie, nagrody rzeczowe i okolicznościowe urlopy. Na zakończenie odbyła się defilada. W tym roku niespodzianką było to, że wojskowi zaśpiewali nie tylko hymn Polski, ale również pieśń reprezentacyjną wojska polskiego "My, Pierwsza Brygada". Po części oficjalnej można było zwiedzić nowoczesną Izbę Tradycji oraz wystawę sprzętu używanego przez jarociński batalion.  

Następnie delegacje udały się na jarociński cmentarz,  gdzie złożono kwiaty w kwaterze żołnierzy  poległych w czasie wojny polsko-bolszewickiej oraz na grobie Żołnierzy Wyklętych Józefa Rosady i Stanisława Pawlaka.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia