Burmistrz Jarocina Stanisław Martuzalski zdecydował o obniżeniu stawek za wynajmowanie terenu rynku pod sezonowe ogródki gastronomiczne i kawiarnie. W tym roku czynsz za wynajęcie 1 m2 rynku wynosi 18,50 zł netto za miesiąc.

–  Decyzja o obniżeniu stawek za wynajem terenu rynku to kolejny krok we współpracy z jarocińskimi przedsiębiorcami. Myślę, że dzięki korzystniejszym stawkom oferta zaproponowana przez przedsiębiorców mieszkańcom gminy będzie atrakcyjniejsza, co wpłynie na ożywienie centrum naszego miasta – mówi burmistrz Stanisław Martuzalski. Pierwszą obniżkę czynszu burmistrz Martuzalski wprowadził w roku 2013. Wówczas wynosił on 37 zł netto/m2 miesięcznie.  

W porównaniu z latami 2009 - 2012 obie stawki zaproponowane przez obecnego włodarza gminy są znacznie korzystniejsze dla potencjalnych najemców. W tamtym okresie przedsiębiorcy za miesięczny wynajem 1 m2 rynku musieli zapłacić aż 60 zł netto.  

Zgodnie z zarządzeniem ogródki gastronomiczne na rynku mogą być prowadzone od 1 kwietnia do 31 października. 

Zarządzenie Nr 421/VI/2014 Burmistrza Jarocina z dnia 7 marca 2014 r. w sprawie określenia zasad wynajmowania terenu Rynku w Jarocinie w 2014 roku pod sezonowe ogródki gastronomiczne i kawiarniane.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia