Od 1 lutego wnioski o wydanie Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny można pobiera i składać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jarocinie, a nie, jak do tej pory, w urzędzie miejskim.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Liczba instytucji i firm, które oferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

Dzięki Karcie osoby z rodzin wielodzietnych otrzymują m.in.  ustawowe zniżki na przejazdy kolejowe – rodzice lub małżonkowie rodziców 37 proc. na bilety jednorazowe oraz 49 proc. na miesięczne; zniżki w opłatach paszportowych – 75 proc. w przypadku dzieci i 50 proc. dla rodziców i małżonków rodziców oraz darmowe wstępy do parków narodowych

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Od 1 lutego wydawaniem kart dla mieszkańców gminy Jarocin zajmował się będzie Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (ul. Wrocławska 39, tel. 62 747 01 60). Instytucja czynna jest od poniedziałku do piątku od 8.00 - 16.00. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia