Przypominamy, że 10, 11, 17, 18 kwietnia 2015 r. odbierane będą odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny z terenu gminy Jarocin.

Odpady wielkogabarytowe, czyli np. meble, kanapy, fotele, krzesła, dywany, kołdry itp. oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny odbierane będą od godz. 7:00 przez firmę odbierającą odpady komunalne z terenu gminy Jarocin - konsorcjum Eko-Eltrans Sp. z o.o. i Remondis Sanitech Sp. z o.o. Prosimy o wystawienie odpadów przed godziną 7:00.

Zużyty sprzęt oddany do punktu zbierania powinien być kompletny. Nie można samodzielnie rozbierać zużytych urządzeń, ponieważ demontaż musi być przeprowadzony w bezpiecznych warunkach. Za nielegalny demontaż - poza wyspecjalizowanym zakładem przetwarzania - grozi kara od 2 do 100 tys. zł, zarówno dla firm jak i osób fizycznych. Natomiast za wyrzucenie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego tzw. elektrośmieci do śmietnika grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych.

Kolejna akcja odbioru odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zostanie przeprowadzona w drugiej połowie 2015 r.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Urzędu Miejskiego w Jarocinie – tel. 62 749 95 46 lub 62 749 95 60.

Terminy odbioru dla danych miejscowości i ulic zostały podane w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych, który był dostarczany do każdego gospodarstwa domowego na terenie gminy. Harmonogramy odbioru odpadów dostępne są tutaj.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia