Muzyka i rozmowa, piosenka i gawęda – czyli niezliczona ilość pięknych, artystycznych wrażeń towarzyszyć będzie benefisowi znanego autora tekstów piosenek, ale także wierszy i książek – Jacka Cygana. Spotkanie z nim odbędzie się w czwartek 28 listopada w JOK-u.

Jacek Cygan po raz kolejny pojawi się w Wielkopolsce na zaproszenie ostrowskich muzyków. Ten wybitny autor tekstów piosenek, a także poeta, prozaik i librecista nie tylko posłucha, jak ostrowianie interpretują jego utwory, ale też opowie o kulisach ich powstania, o swoich artystycznych przygodach i o bujnym życiu artysty.

Każdy, kto zasiądzie na widowni, przekona się, że Jacek Cygan, to nie tylko wyśmienity autor, ale też świetny gawędziarz, który sypie anegdotami, jak z rękawa. Kojarzy nam się przede wszystkim z tekstami takich hitów, jak: „To nie ja byłam Ewą”, „Jaka róża taki cierń”, czy „Chwytaj dzień”, ale w gruncie rzeczy to człowiek bardzo wszechstronny. Prócz setek piosenek znanych z repertuaru polskich artystów, ma na swoim koncie dziesiątki tekstów dla dzieci oraz wiersze zebrane w tomach: „Drobiazgi liryczne”, „Ambulanza”, Pies w tunelu” i „Boskie błędy” oraz zbiór opowiadań pt. „Przeznaczenie, traf, przypadek”. Przez ponad 20 lat współpracował z ostatnim klezmerem Galicji, czyli Leopoldem Kozłowskim-Kleinmanem. Efektem tej przyjaźni są zarówno oryginalne pieśni żydowskie, jak i przekłady z jidysz. Jacek Cygan to także autor wystawianej w Teatrze STU sztuki „Kolacja z Gustavem Klimtem”, książki „Życie jest piosenką”, opowiadającej historie powstania tekstów do 40 ważnych polskich utworów i drugiej części tych opowieści - zbioru „Odnawiam dusze”.

Autorzy benefisu, którzy po raz drugi wezmą na warsztat twórczość Jacka Cygana, postarają się muzyką i słowem dać publiczności dowody na tę różnorodną twórczość, skupiając się na tej ostatniej, najświeższej publikacji. Zespół pod kierownictwem Marka Kurzawy spośród ogromnej ilości tekstów wybrał te, które sprowokują Jacka Cygana do opowieści o swoim barwnym artystycznym życiu. W koncercie zaśpiewają: Justyna Wojtkowiak, Agnieszka Kurzawa i Adam Wasiela, a zagra zespół pod kierownictwem Marka Kurzawy. Koncert odbędzie się w JOK-u, 28 listopada, o godz. 19.00. Bilety w cenie 30 lub 40 zł dostępne są w JOK-u oraz na www.biletomat.pl.

AKTUALIZACJA

ZE WZGLĘDU NA CHOROBĘ JACKA CYGANA KONCERT ZOSTAŁ ODWOŁANY


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia