Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Już od 16 czerwca każda rodzina z co najmniej trójką dzieci na utrzymaniu może w swojej gminie złożyć wniosek o wydanie karty.

Na terenie Gminy Jarocin, aktualnie zniżki udzielane są jedynie na przewozy świadczone przez PKP Intercity SA i Przewozy Regionalne Sp. z o.o., ale liczba instytucji i firm, które zaoferują zniżki rodzinom będzie się powiększać. Ponadto, Karta jest dokumentem upoważniającym do zniżek na terenie całego kraju. Pełną listę aktualnych zniżek można znaleźć na stronie www.rodzina.gov.pl. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny można skłądać w Biurze Obsługi Klieta Urzędu Miejskiego w Jarocinie (al. Niepodległości 10, parter).

Wzór wniosku o wydanie Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny oraz zgoda na wykorzystywanie numeru telefonu komórkowego w komunikacji dotyczącej Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny można tutaj lub w wersji papierowej w Biurze Obsługi Klieta Urzędu Miejskiego.

Odpowiedzi na najcześciej zadawane pytania dotyczące Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny.

Dodatkowe informacje na temat Karty Dużej Rodziny można uzyskać pod numerem tel. 62 7499662. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia