Przed nami ostatni podróżniczy weekend. Tym razem jarocińska biblioteka zabierze nas w podróż do Rosji.

31 sierpnia, piątek

Kino plenerowym na tarasie kawiarni filmowej spotkanie z Aghatą Christie podróżującą koleją, czyli kryminał w stylu retro - projekcja filmu godz. 18.30

2 września - spotkania z podróżnikami:

o godz. 16.00 o Kolej transsyberyjska - Piotr Czyszpak

SZPAK, czyli Piotr Czyszpak podróżnik amator, urodzony Wrocławianin, z wykształcenia Ratownik Medyczny, zawodowo wciąż szuka swojego miejsca w społeczeństwie. Autor bloga Podróże Pana Szpaka. Do tej pory odwiedził 35 krajów, często podróżuje też po rodzimym kraju. Kocha piesze wędrówki. Kiedy jest na wędrówce czuje się w żywiole. Członek PTTK i Klubu Zdobywców KGP. Miłośnik miodów pitnych, piw rzemieślniczych i piłki nożnej. Entuzjasta odwiedzania stadionów piłkarskich i kolekcjoner szalików piłkarskich. Najchętniej podróżuje do krajów byłego Związku Radzieckiego, odwiedził je wszystkie, najchętniej koleją, ale autostopem czy tanimi liniami też nie gardzi.  

o godz. 17.30 Bajkał - Jakub Rybicki

Jakub Rybicki mówi o sobie: "Jestem tak zwanym podróżnikiem – co znaczy, że robię rzeczy, które „zwykłym ludziom” wydają się niemożliwe. To oczywiście bzdura, bo nie ma „zwykłych ludzi”, a każdy jest w stanie spełniać nawet najbardziej szalone marzenia – niektórym trzeba po prostu w tym pomóc!

"Włóczę się po świecie, robię zdjęcia, piszę i opowiadam o dziwach, którym się dziwowałem. Staram się, żeby było wesoło, a jednocześnie merytorycznie. Słuchacze wychodzą z moich wystąpień z solidną dawką wiedzy, nie tylko o odległych krainach, ale też o człowieku i jego funkcjonowaniu w nietypowych sytuacjach".

W 2015 ukazała się jego książka, „Po Bajkale” – o zimowej wyprawie rowerem po Bajkale i o Syberii w ogóle. 

Na co dzień pracuje jako fotograf i dziennikarz podróżniczy, współpracuje gazetami National Geographic Traveler, Magazyn Podróże, Kontynenty, Elle Man, Rowertour, Bikeboard, Magazyn Rowerowy, portalami Wirtualna Polska, Onet.pl, Interia.pl, Gazeta.pl, podróżniczym Peron4.

***

Projekt "Podróżniczy regał na nudę" realizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin. Wstęp wolny. 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia