W Szkole Podstawowej nr 2 w Jarocinie wykonany został audyt oświetlenia wewnętrznego. Analiza pozwoli na dokładne obliczenie obecnie ponoszonych kosztów na zakup energii. Wskaże także oszczędności, jakie przyniesie planowana modernizacja oświetlenia.

Audyt energetyczny oświetlenia to dokument określający potencjał oszczędności, pomocny w podjęciu decyzji w zakresie modernizacji oświetlenia. Audyt polega na dokładnym sprawdzeniu obecnie używanej instalacji, określeniu czasu pracy poszczególnych pomieszczeń w ciągu całego roku oraz analizie faktur za energię elektryczną. Wszystko po to, aby określić średnią cenę za zużycie energii. W dokumencie wskazane zostaną także oszczędności, planowane po zamontowaniu nowego, energooszczędnego oświetlenia, a także czas, w którym inwestycja się  zwróci.

Audyt w jarocińskiej „dwójce” wykonany został na zlecenie spółki Energia Jarocin, która zarządza energią grupy kapitałowej Gminy Jarocin. Należą do niej także placówki oświatowe. Wkrótce podobna analiza przeprowadzona zostanie w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia