Lightskin to performance, w wykonaniu Marty Romaszkan i Patryka Lichoty, w którym kompozycja świetlna tworzy na ciele tancerki egzoszkielet. Dotychczas pokazywany był we Wrocławiu, Poznaniu oraz w Tel Avivie i Jerozolimie (Izrael/Palestyna). Z kolei w Jarocinie zagości w sobotę 28 września. Zapraszamy do jarocińskiej Parowozowni na godzinę 20.00. Wstęp wolny.

Projekt Lightskin ma na celu ożywienie zapomnianych, nieuczęszczanych miejsc w przestrzeni miejskiej. W ramach projektu w jarocińskiej Parowozowni odbędzie się spektakl taneczny, w którym tancerka ubrana jest w kostium świetlny i poprzez ruch i świetlne kształty definiuje przestrzeń. Kontrola świateł i towarzyszącej im muzyki odbywa się w czasie rzeczywistym, na bieżąco dostosowując się do danej przestrzeni. Projektu umożliwi mieszkańcom  kontakt ze sztuką nowych mediów, która nie gości tylko w galeriach, muzeach i na specjalistycznych festiwalach w dużych miastach, ale można obcować z nią bezpośrednio, w miejscach znajomych, ale zapomnianych lub takich, które można na nowo odkryć. Projekt dąży do prowokowania spotkań między różnymi środowiskami mniejszych miast, przedstawicielami różnych pokoleń. Każdy pokaz jest unikalny i dostosowany do specyfiki miejsca.

„Lightskin” funkcjonuje na przecięciu instalacji site-specific, performance'u, teatru tańca, koncertu muzyki elektronicznej. Pragnieniem twórców jest konfrontacja z nietypowymi przestrzeniami – jak miało to miejsce np. podczas premiery spektaklu, która odbyła się na wrocławskiej Grobli, w zagajniku opuszczonej przystani kajakowej. Spektakl ma stać się „wydarzeniem”, wzbudzać zainteresowanie, ożywiać kontakty społeczne, otwierać dla sztuki nowe przestrzenie i konteksty. Projekt LIGHTSKIN jest w ze środków samorządu Województwa Wielkopolskiego i twórców.


Powiązane wydarzenia


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia