Od dzisiaj można składać propozycje projektów, które będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego w roku 2015. W ramach inicjatywy mieszkańcy zdecydują o rozdysponowaniu miliona złotych z gminnego budżetu.

- To pierwszy milion, pierwszy krok w budowaniu jarocińskiego społeczeństwa obywatelskiego. Mam jednak nadzieję, że z każdym rokiem możliwość współdecydowania mieszkańców o wydatkowaniu środków publicznych będzie coraz większa – powiedział burmistrz Stanisław Martuzalski podczas konferencji prasowej, w czasie której przedstawił założenia JBO 2015.

Ogólna suma środków przeznaczonych na realizację  projektów Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego 2015 zostanie podzielona na dwie pule: 200 tys. zł i 800 tys. zł. Pierwsza kwota zostanie rozdysponowana na realizację projektów o wartości do 50 tys. zł, druga zaś - na projekty o wartości powyżej 50 tys. zł.

Projekty składane w ramach JBO 2015 mogą dotyczyć wszystkich spraw, które stanowią zadania własne gminy. Chcąc zgłosić projekt, należy wypełnić formularz dostępny na stronie www.jarocin.pl oraz w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie. Wypełnione formularze projektów składa się w wersji pisemnej w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie, Al. Niepodległości 10, w dni robocze w godz. 8.00 – 16.00, lub w wersji elektronicznej na adres jbo2015@jarocin.pl. Projekty można składać 4 lipca.

W roku 2014, w ramach pilotażowej wersji budżetu obywatelskiego, zrealizowana będzie przebudowa skrzyżowania ul. Wrocławskiej i Dąbrowskiego, przystosowanie boiska do gry w rugby, budowa placu zabaw w Bachorzewie oraz modernizacja placu w parku przy ul. Szubianki w Jarocinie. – Jestem przedstawicielem stowarzyszenia i to właśnie stowarzyszenia zachęcam do zgłaszania projektów do budżetu obywatelskiego. Dzięki naszemu zaangażowaniu w tym roku do gry w rugby przystosowane zostanie boisko, co pozwoli nam to na organizację większych niż do tej pory imprez – zachęca Mateusz Boruta ze Sparty Jarocin. 

Szczegółowe informacje dotyczące Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego 2015 dostępne są tutaj

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia