Dmuchańce, bańki mydlane, animacje czy spotkanie z Myszką Miki to tylko część z atrakcji, które czekały na uczestników pikniku rodzinnego w Mieszkowie. Jednak w sobotnie popołudnie przyjemne połączone zostało z pożytecznym, gdyż dobrej zabawie towarzyszyła solidna dawka informacji o projekcie „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Jarocin”.

Uczestnicy pikniku poznali założenia i planowane efekty realizacji największej inwestycji w historii gminy Jarocin. W ochronę środowiska Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zainwestuje ponad 255 mln zł. W ramach przedsięwzięcia zrealizowanych zostanie kilka zadań, z których największe to budowa stacji odzysku surowców na bazie oczyszczalni ścieków w Cielczy. Po wykonanej modernizacji to właśnie tam produkowany będzie nawóz: fosfor i azot, a także biogaz do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Obiekty w Cielczy zostaną zhermetyzowane, co ograniczy uciążliwe zapachy i emisję gazów cieplarnianych. Więcej o tym zadaniu dowiedzieli się  uczestnicy wycieczki zorganizowanej w ramach pikniku. Chętni pojechali właśnie do Cielczy oraz do Stefanowa, gdzie powstaje stacja uzdatniania wody. Z kolei w samym Mieszkowie mieszkańcy chętnie odwiedzali specjalnie przygotowane stoisko, gdzie o wszystkich, trawiących bądź zaplanowanych, pracach informowali pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. Na „PWiK-owskim” festynie ekologię promowała także druga jarocińska spółka - Zakład Gospodarki Odpadami. Organizowane na stoisku zakładu konkursy, promujące zasady prawidłowej segregacji odpadów, cieszyły się równie dużym zainteresowaniem. Promocyjno-informacyjnemu piknikowi towarzyszyło wiele atrakcji, głównie dla najmłodszych.

Piknik rodzinny w Mieszkowie został zorganizowany w ramach realizacji projektu „Gospodarka wodno-ściekowa na terenie gminy Jarocin”. Przedsięwzięcie obejmuje realizację 5 zadań o łącznej wartości ponad 255 mln zł. Połowę tej kwoty – 128 mln zł Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie pozyskało z funduszy unijnych.

„Pewikowski” piknik rodzinny w Mieszkowie poprzedziły uroczystości z okazji 70-lecia działalności LZS „Sokół” Mieszków. Jubileusz rozpoczęła msza święta. Dalsza część uroczystości została zorganizowana przy Wiejskim Domu Kultury. Stała się ona okazją do złożenia podziękowań członkom oraz sympatykom zespołu. W imieniu burmistrza Jarocina gratulacje prezesowi LZS-u, Józefowi Baumannowi złożył przewodniczący rady miejskiej Rajmund Banaszyński, przekauzjąc voucher o wartosci 400 zł. Wspomnieniami, z czasów kiedy był zawodnikiem mieszkowskiego Sokoła, podzielił się z kolei radny Marek Tobolski. Jubileuszowe świętowanie zakończyła zabawa taneczna z Grupą Fest. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Kategorie aktualności

Wydarzenia