Dziś przekazany został plac pod budowę ścieżki rowerowej z Jarocina do Wilkowyi. Inwestycja realizowana przy drodze powiatowej wsparta została przez Gminę Jarocin dotacją w wysokości blisko 1,5 mln zł, co stanowi ok. 50% kosztów zadania. Po 5 latach trudnych rozmów między gminą i powiatem, przyszedł czas realizacji wyczekiwanego przez mieszkańców przedsięwzięcia. Nowa ścieżka powstanie do końca listopada tego roku.

- Ta ścieżka już dawno mogła służyć mieszkańcom. Chcieliśmy ją budować wspólnie z powiatem, już wtedy, kiedy Bartosz Walczak był starostą. Mieliśmy przygotowany przetarg, ale później zmiana koalicji spowodowała wycofanie się z tej budowy. Cieszę się, że teraz gotowość gminy do wsparcia inwestycji została przez powiat przyjęta, że doszliśmy do porozumienia i ta potrzebna ścieżka wreszcie powstanie - podkreśla burmistrz Adam Pawlicki.

Na drodze z Jarocina do Żerkowa powstanie ścieżka o długości ok. 3 km i szerokości 2 m. Częściowo zostanie ona wybudowana z kostki brukowej, a częściowo będzie to ścieżka o nawierzchni asfaltowej. Na odcinku ok. 300 m, od ul. Sportowej do ul. Maratońskiej w Jarocinie, inwestycja obejmie remont istniejącego chodnika i poszerzenie go.  Podobnie będzie na kolejnym odcinku - ok. 600 m - od ul. Okrężnej do ul. Lisiej. Oba odcinki ścieżki wybudowane zostaną z kostki brukowej.
Kolejny odcinek inwestycji (ok. 1 km) będzie miał nawierzchnię asfaltową i przebiegał będzie od ul. Lisiej do końca zabudowań w miejscowości Annapol w miejscu, gdzie w ubiegłym roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie wybudowało kanalizację. Tam też wykonane zostanie miejsce do wysiadania dla osób korzystających z komunikacji publicznej (pomiędzy Lisią a Kruczą) oraz plac manewrowy dla autobusów w Annapolu przy ul. Zajęczej. Na odcinku od ostatnich zabudowań w Annapolu do mostu nad Lutynią w Wilkowyi ścieżka wybudowana zostanie po lewej stronie drogi (jadąc od Jarocina). Powstanie tu odcinek asfaltowy o długości ok. 950 m.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia